Kategorie

 

RÁMÁJANA SK

9789171494948

Dostupnost:

225,00 Kč s DPH

Ramayana se musí považovat za jednu z nejoblíbenějších a nejuznávanějších knih všech dob. Součástí starých indických věd je krásný příběh romantiky a dobrodružství. To popisuje historii Rámy, říkalo se, že je inkarnace Božství a jeho božský souzen Sita. Vyplývá magií a mysticismem, vstupuje do čtenáře a vyvolává hluboce se pohybující emoce. Zároveň jeho hluboké duchovní zprávy zanechávají jeden pocit povznesený a obohacený.

Jedná se o novelizaci klasiky. Obsahuje všechny základní vyprávění původní básně sanskrtu, ale napsané v moderním stylu. Zatímco se blížím k originálu, snažil jsem se, abych byl co nejčitatelnější, s využitím technik rozvoje charakteru a dramatizace, abych čtenáře načrtl do akce. Tkaním v jiných duchovních komentářích k tomuto posvátnému textu jsem se také snažil nabídnout čtenáři přínos moudrosti indických věštců a mudrců.

Jak jistě zjistíte, když budete číst knihu, tato moudrost je stejně důležitá v dnešním stresujícím světě, jaký byl před tisíci lety, kdy byl poprvé napsán. Byla to moje láska k této úžasné knize, která mě povzbudila, abych napsala svou adaptaci, a doufám, že jsem mohla sdílet tuto lásku s ostatními. Ať už se vám to líbí jednoduše jako skvělý dobrodružný příběh, nebo vstoupíte hluboce do jeho duchovního významu, určitě to budete považovat za zábavné čtení.

Celkově bych chtěl říci, že je to autentická a úplná verze, kterou pravděpodobně najdete mimo odborné překlady, ale je mnohem snazší číst. Pokud se vám to líbí, můžete si zkusit svou novelizaci Mahabharaty, dalšího velkého indického eposu, který je také k dispozici jako e-kniha. Kršna Dharma

Co říkají naši čtenáři

Vždy jsem miloval klasickou mytologii a nedávno jsem se začal zajímat o hindské víry a mýty. Ramayana je ústřední text a já jsem si stáhl verzi Kindle retelling Krishna Dharmy pro 2 důvody. Nejdřív jsem chtěl prozaickou verzi, protože dávám přednost metru. Za druhé, tato verze byla ohodnocena vyšší než ostatní verze. V obou případech jsem získal přesně to, co jsem hledal. Ramayana je jedním ze skutečně výjimečných příběhů lidstva. Je to příběh o povinnostech, pravdě, ctnosti a lásce překonávat všechny překážky a je krásně řečeno někoho, kdo je nejen inteligentní a věrohodný, ale také miluje Ramayanu a všechny postavy v něm. Doporučil bych to každému, kdo se zajímá o světovou mytologii nebo o někoho, kdo hledá něco zvláštního ve světě stále více světského a technologického. Je to příběh, který má hovořit přímo s vaší duší a je jí vyprávěn pravý příběh, který to chápe. Jediná lítost, kterou mám, je, že to tak dlouho trvalo. Dokonalý brilantní a život potvrzující příběh. James Worby, Amazon.com

Jazyk: SLOVENŠTINA

   

   Košík  

   Žádné zboží

   Poštovné 0,00 Kč
   Celkem 0,00 Kč

   K pokladně