Kategorie

 

O nás

Obchodní společnost DNM company s.r.o. byla založena v roce 1998. Její hlavní náplň je podpora zdravého životního stylu a podpora harmonického rozvoje těla, mysli a duše. Z toho důvodu zákazníkům nabízí přírodní produkty - přírodní kosmetiku, přírodní doplňky stravy, zdravou výživu, bavlněný bytový textil ...

Hlavním obchodním artiklem je ajurvédské kafe, které je originalitou na našem trhu.

Druhou největší obchodní činností je dovoz přírodních produktů italské firmy ESI, která je na evropském trhu uznávanou firmou produkující především výrobky z Aloe vera (Aloe vera Barbadensis miller), ale i z dalších přírodnin jako echinacea, propolis ...

Třetí neopominutelná část obchodní činnost je zaměřená na ajurvédskou kosmetiku především od firmy Emami, Ayuuri ...

Poslední je rostlinné krmivo pro psy a kočky, což je stejně jako ajurvédské kafe originalita na našem trhu.

Všechny produkty firmy DNM company jsou členěny do ucelených řad:

 - Šťávy z Aloe vera (ESI)
 - Příroní kosmetika z Aloe vera (ESI)
 - Hojivé gely z Aloe vera (ESI)
 - Přírodní mýdla (marseilská, ajurvédská, bylinná)
 - Přípravky pro ústní hygienu z Aloe vera (ESI)
 - Produkty z echinacei (ESI)
 - Propolisová řada (ESI)
 - Mosquito řada (ESI)
 - Ajurvédské kafé

 

Velkoobchodní činnost

Společnost DNM company s.r.o. zásobuje velkoobchody se zdravou výživou a stovky zdravých výživ, lékáren, prodejen s přírodní kosmetikou, bylinami či čaji a kávami

 

maloobchodní činnost - Obchod na zámku ve Střílkách

Zveme vás do našeho Obchodu na zámkuve Střílkách.

Nabízíme široký sortiment dárkového zboží z přírodních materiálů (dřeva, proutí, keramiky...), oděvy a bytový textil z přírodních materiálů, produkty zdravé výživy, přírodní a ajurvédkou kosmetiku.

 

 

Jako jediní na českém trhu nabízíme ALOE VERA ŠŤÁVU S NONI:
Spojením šťávy z ALOE a NONI vzniká synergický efekt (obě složky se navzájem posilují ve svých účincích). Noni ovoce pochází přímo z Havaje z vulkanických polí bohatých na živiny a stopové prvky Díky přítomností aktivních složek Aloe a Noni, které se ve vyváženém poměru posilují a doplňují, je tento doplněk stravy vhodný pro podporu dobrého trávení a přirozené imunity. Pro příjemnější chuť a posílení účinku je receptura obohacena o med a borůvkovou šťávu.

Aloe šťáva je vyrobena jedinečným způsobem, v němž se sčítají optimální vlastnosti vnitřní části listu (bez aloninu) a čistého gelu, obsaženého uvnitř. Aloe šťáva získána přímo z čerstvé dužniny, krájené ručně. Aloe získána sběrem v Mexiku, pěstováno bez použití chemických látek podle zásad bioorganického zemědělství. Aloe je zpracována za studena. NONI pěstováno v tropické oblasti Tichého oceánu – oblast Havaje, na vulkanických polích, kde díky vysoké hladině výživných složek není potřeba používat chemická hnojiva. Vyrobeno podle přísných kriterií ISO 9001 (kontrola kvality a obsahu aktivních složek).

Výtažky z knihy NONI – dar z přírody, Mudr. Dana Chvátalová:

Noni je lidový název pro rostlinu Morinda citrifolia, která roste volně v přírodě v tropických a subtropických oblastech světa. V mnohých zemích byla vykácena pro nepříjemný zápach jejích plodů, který obtěžoval zvláště turisty. Noni je známa více než 2000 let. Byla hlavní živinou Polynézanů v dobách hladomoru a důležitým léčivým prostředkem. Civilizovaná část světa se začala zajímat o tuto rostlinu až v posledních desetiletích. Dnes již existují stovky vědeckých prací a lékařských studií, keré potvzují léčebné účinky noni.

Rostlina noni obsahuje podle některých pramenů až 200 různých látek, které jsou biologicky aktivní, tzn. Mají význam pro naše zdraví. Mezi ně patří vitamíny (A, C, E, celá skupina B včetně vitamínu B12), minerály (vápník, draslík, hořčík, fosfor, sodík, železo, chróm, selen, zinek), vláknina (zvláště rozpustná pektinová část), několik desítek různých antioxidantů, všechny nezbytné aminokyseliny, nenasycené mastné kyseliny (linolová, palmitová, stearová, olejová), přírodní cukry, některé glykosidy a antrachinony, terpeny, fytosteroly, scopoletin a jiné. Nejdůležitější složkou noni je látka proxeronin.

Šišticové plody rostliny jsou nejbohatším zdrojem všech těchto součástí a také kořen, kde se nachází antrachnony damnacanthal a nordamnacanthal.

Některé součásti noni – podrobněji:
Látku damnacanthal objevil v kořeni noni Dr. Hiramatsu. Tato látka účinně tlumí aktivitu nádorových buněk. Výzkum v Japonsku v roce 1993 uvádí, že tak činí mimo jiné na úrovni tzv. RAS buněk – předchůdců mnohých nádorových  bujení. Bylo zjistěno, že damnacanthal narušuje krevní zásobení nádorů. To by mohlo vysvětlit, proč dochází ke zmenšení velkosti nádorů u lidí užívajících určitou dávku tahitské noni po určitý čas. Antrachinony obsažené v noni mají účinky protizánětlivé, působí proti bakteriím, parazitům a plísním, zlepšují funkci obranyschopnosti a mají účinky protibolestivé. Studie provedená Younosem a kol. V roce 1990 ukázala, že noni vykazuje 75% protibolestivý účinek jako morfin, ale bez vzniku návyku a vedlejších účinků.
Antrachinon alizarin má účinky protinádorové, je sledován z hlediska působení u leukémií a AIDS.

Rostlina obsahuje terpeny známé z aromaterapie. Terpen eugenol má účinky protibolestivé, zvláště protikřečové (uvolňuje hladnou svalovinu) a protinádorové. Mezi terpeny obsažené v noni je nutno zařadit beta-karoten s jeho četnými významnými účinky na lidský organismus. Terpen limonene je studován z hlediska léčivého působení v Alzheimerovy choroby. Tahistksá noni obsahuje terpenoid urson (někdy nazýván prunol nebo kyselina ursolová). Má důležité postavení v kožním lékařství av kosmetice. Vykazuje účinky protizánětlivé, protinádorové, protibakteriální a hlavně protiplísňové. V Japonsku je užíván jako prostředek vlasové kosmetiky (proti lupům a proti padání vlasů).

V rostlině noni se nacházejí fytosteroly – sitosterol, stigmasterol a campestero. Výzkum v Kanadě prkázal, že tyto látky snižují hladinu cholesterolu a LDL („špatný cholesterol“) v krevní plazmě a vykazují výzmnanou aktivitu v zabránění předčasnému shlukování krevních destiček, což je důležité u lidís tendencí k trombotickým stavům (zvýšená krevní srážlivost). Tyto účinky mají význam v přecházení srdečně cévních nemocí.

Fytosteroly jsou účinné v prevenci a léčbě rakoviny prostaty, ale i nenádorovém zbytnění prostaty u mužů. Beta-sitosterol v noni vyrovnává funkci imunitního systému-zlepšuje aktivitu NK buněk (přirození zabíječi), upravuje tvorbu a funkci T lymfocytů. Výzmnané léčivé účinky byly pozorovány u zvířat a lidí s alergií, vleklými virovými infekcemi a tzv. autoimunitními chorobami při pravidelném užívání noni.
Z glykosidů obsažených v noni možno jmenovat asperulosid, který má účinky protizánětlivé (zvláště u zánětů žil dolních končetin) a diuretické (zabraňují ukládání tekutiny v těla a tvorbě otoků).
Noni obsahuje velké množství polysacharidů, které mají účinky protinádorové, upravují funkci imunitního systému a slouží jako adaptogeny tz.chrání organismus před působením negativních vlivů jako je zevní prostředí, stres, záření, léky a mnohé jiné, a to na buněčné úrovni.
Poslední zmínka patří látce scopoletin, kterou izolovala z noni Dr. Abottová v roce 1992. Je schopen vyrovnat do normy vysoký krevní tlak a má hepatoprotektivní aktivitu, tzn. že pečuje o jaterní buňky. Dr. Levand se spolupracovníky na univerzite na Havaji prokázali protibakteriální účinnost scopoletinu v noni na bakterie způsobujcí onemocnění dýchacích a močových cest a střevní průjmoné infekce. Dr. Melanie Alfred popisuje ve své kniz „Why noni works!“, že scopoletin má účinky protizánětlivé uplatňující se v léčbě onemocnění průdušek včetně průduškového astmatu. Píše, že scopoletin je 5x účinnější než aspirin v působení protizánětlivém, protibolestivém a antipyretickém (snižujícím zvýšenou teplotu).
..................


Nejdůležitější složkou rostliny NONI je proxeronin, který je součástí xeroninového systému. Xeroninový systém je skládá s proxeroninu, enzymu proxeroninázy a výsledné látky xeroninu.
Xeroninový systém objevil a poprvé popsal americký vědec a biochemik Dr. Ralph Heinicke ve druhé polovině 20.století. Od roku 1950 se zabýval výzkumem ananasu na Havaji. Izoloval z něj bromelain a zkoumal jeho využití v potravinářství, průmyslu a farmakologii. Při svém výzkumu splupracoval s farmaceutickými firmami, lékaři a různými odborníky a došel k názoru, že bromelain je významný pro medicínu. Nejúčinnější látkou v něm však není enzym protenáza, ale látka, kterou nazval proxeronin. Jedním z lékařů, se kterými spolupracoval, byl MUDr. Klein – odborník na léčbu popálenin. Dr. Klein používal na těžké popáleniny s úspěchem bromelainovou pastu, v níž prokázal přítomnost neznámé složky, která nemá aktivitu proteázy, ale dokáže aktivovat v popálené kůži neaktivní enzym kolagenázu. Byl to xeronin, jež se vytvořil v poškozených kožních buňkách z proxeroninu, nacházejícího se v bromelainové pastě.
V průběhu zkoumání různých rostlin na obsah proxeroninu se Dr. Heinicke seznámil s rostlinou Morinda citrifolia (noni). Zjistil, že obsahuje 40x více proxeroninu než ananas. Morinda citrifolia dodá tělu proxeronin, ten se v buňkách za přítomnosti enzymu proxeroninázy, živin, fytochemikálií a stavebních bloků přemění na malý a prchavý alkaloid xeronin. V U.S. patentovém formuláři o xeroninu Dr. Heinickeho je uvedeno, že xeronin jej životně důležitá součást buněk lidí i zvířat. Bez něho nemohou buňky vykonávat řadu funkcí. Je nezbytná pro strukturu a funkci tělesných bílkovin (enzymů, hormonů, neurotransmiterů/ přenašečů informací v mozku/, protilátek a pojivové tkáně). Je schopen aktivovat neaktivní enzymy. Udržuje správnou funkci zdravých a obnovuje poškozené buňky, tkáně a orgány. Dr. Heinicke píše ve své knize „The xeronine system“, že nedostatek xeroninu může vést k celé řadě vleklých nemocí člověka i zvířete a dodává, že nebohatším dostupným zdrojem xeroninu
je dnes Morinda citrifolia, která dodá jeho stavební kámen proxeronim.

Určité množství proxeroninu má naše tělo uloženo v játrech a v kůži. Pokud nedochází ke zvýšenému poškozování buněk v těle, stačí toto množství pro tvorbu xeronini a k udržení správné funkce buněk a jejich dostatečné obnově.
Zvýšená potřeba xeroninu nastává při stresu, pobytu v nepříznivém životním prostředí, při stárnutí, nedobrém životním stylu, při infekci, tvorbě nádorových buněk, kouření, alkoholismu, návyku na drogy a při všech stavech doprovázených zvýšeným poškozením buněk. V takovém případě se zásoba proxeroninu vyčerpá, tvorba xeroninu je nedostatečná a nastávají poruchy v organismu mající za následek vznik různých zdravotních problémů a nemocí. Noni je bohatá na obsah proxeroninu a jeho dodáním do těla se obnoví tvorba xeroniánu v buňkách, což může vést k opravení poškozených buněk a ke zlepšení jejich funkcí. Výsledkem toho je zlepšená činnost nemocné tkáně nebo orgánu, vymizení zánětu nebo bolesti, odstranění vyrážky, otoků atd.


Noni obsahuje velké množství živin, stavebních bloků a fytochemikálií důležitých pro lidské zdraví.    Tyto látky jsou přírodní, vytvořené pohromadě v jedné rostlině, vzájemně se podporují ve své práci. Jejich správné zařazení do tělesných buněk řídí proxeronin, který se podílí na tom, aby se dostaly do buněk zdravých, ale i poškozených v různých částech těla. Pomocí xeroninu, jenž se v buňkách z proxeroninu vytvoří, se udržuje správná funkce buněk zdravých a dochází k opravě a ke zlepšení činnosti buněk poškozených.

Prof. MUDr. Solomon shromáždil údaje z výzkumu o schopnosti noni vyrovnat v organismu tvorbu látky oxidu dusnatého. Tuto schopnost noni potvrdil i výzkum Dr.Anne Hirazumi z univerzity na Havaji, který prokázal, že noni významně zvyšuje tvorbu oxidu dusnatého v makrofázích při nádorových a infekčních onemocněních. Příznivé účinky oxidu dusnatého byly popsány již v roce 1980 a v roce 1998 získali tři vědci Novelovu cenu za medicínu ve výzkumu této látky v těle člověka. Kromě výše uvedených účinků, se oxid dusnatý vytváří i v těle tepen, uvolňuje jejich průsvit, snižuje krevní tlak a zabraňuje tvorbě krevních sraženin v krevním proudu. Zvyšuje prokrvení důležitých orgánů, snižuje hladinu celkového cholesterolu a LDL v krvi, odklízí volné kyslíkové radikály, vyrovnává tvorbu inzulínu, příznivě působí na svaly a kosti. Oxid dusnatý posiluje imunitní systém a zlepšuje tvorbu a funkci jeho buněk. Je schpný zabíjet některé bakterie (Salmonely, Helicobacter pylori, chlamydie), viry a
 nádorové buňky.
Dr. Heinicke se spolupracovníky prokázal, že noni má příznivý vliv na tvorbu a zužitkování látky serotoninu v lidském mozku. To je významné pro úpravu spánku, odstanění deprese či úzkosti a bolestí včetně bolestí hlavy a migrémy. Na mezinárodní konferenci o tahitském noni džusu s Salt Lake City v dubnu 2001 přednesl referát neurolog prof. MUDr. Jenkyn, pojednávající o zkušenostech s užíváním noni džusu u pacientů s bolestmi hlavy a migrénou s velmi dobrými výsledky. 

 

Tahitský noni džus
Nejvíce účinných látek se nachází v šišticovitých plodech a v kořenech rostliny noni. Plody však mají nepříjemnou chuť a výrazně zapáchají. Aby byly dostupné pro širokou veřejnost jako součást výživy, jako důležitá možnost chránit se před závažnými chorobami a jako účinný dopněk léčby řady nemocí, rozhodli se dva američtí vědci vytvořit z noni ovocnou šťávu. Výzkum stanovil, že taková šťáva musí být 100% přírodní a obsahovat kolem 90% ovoce noni v přirozeném „živém“ stavu. Její kalorická hodnota má být mezi 5-15 kaloriemi a celkový počet sacharidů 2-4 g ve 30ml šťávy. Nesmí obsahovat žádné chemické příměsi. Rostlina noni užívaná k výrobě musí být pěstována volně v přírodě, v čistém ovzduší a s bohatým přirozeným složením půdy, bez obsahu jedovatých látek.

V roce 1994 vznikl tahitský noni džus, který splňuje všechny náročné požadavky včetně skladování ve skleněné tmavě zabarvené láhvi. Tahitský noni džus patří mezi nejčistsší produkty na světě. Je testován na více než 600 znečišťujících látek dvěmi nezávislými labotatořemi. Tahitský noni džus pochází z Francouzské Polynésie. Obsahuje kořen noni s významným množstvím látky damnacanthal.
Noni zkoumá ve velkých laboratořích. Tahitský noni džus má patentem chráněné nenapodobitelné složení a je nejdostupnějším zdrojem biologicky aktivních látek, obsažených v noni, nacházejícím se na světovém trhu. Tahitský noni džus je jediným produktem z noni na trhu, který je průběžně kontolován na obsah proxderoninu.
V naší republice byl tahitský noni džus schválen k užívání hlavním hygienikem ČR v roce 2000.

Prof. MUDr. Solomon zpracoval v USA rozsáhlou studii o účinnosti tahitského noni džusu. Shromáždil klinická data asi 150 lékařů a zdravotníků týkající se 15.000 nemocných trpících různými chorobami, kterým bylo doporučeno užívat tahitský noni džus. Opíral se o nezávislé studie lékařů. Studie MUDr. Mian-Ying Wang z University College of Medicine Illonois zahrnovala 84 pacientů s různými obtížemi a byla zaměřena na účinnost a vedlejší účinky tahitského noni džusu. Účinnost byla 86%, vedlejší účinky byly přechodné a minimální. Pro děti a těhotné ženy byl tahitský noni džus bezpečný.
MUDr. Steven Hall, americký rodinný lékař, popisuje své zkušenosti s podávaáním tahitského noni džusu u asi 600 pacientů ve své praxi. Udává, že u některých chorob jako alergie, autoimunitní nemoci, vleklé degenerativní nemoci kloubů a kostí, vleklé záněty a jiné, měl léčebný úspěvh s klasickými léky v 60-80%. Pokud k léčebnému režimu přidal tahitský noni džus, léčebný úspěch byl mnohdy 100%. Při této kombinaci pozoroval zlepšení účinnosti klasické farmakologické léčby a zmírnění jejich vedlejších účinků.
Na mezinárodí konferenci věnované tahitskému noni džusu konané v dubnu 2001 v Salt Lake City v USA přednasl hlavní referát prof. MUDr. Solomon a shrnul v něm základní údaje z dosavadního výzkumu tahitského noni džusu. Zdůraznil, že tahitský noni džus není toxický, nemá žádné kontraindikace, nevykazuje nežádoucí interakce s klasickými farmakologickými léky. Objasnil intenzivní výzkum zaměřený na kombinaci tahitského noni džusu a cytostatit užívaných k chemoterapii nádorových onemocnění lidí, který prokázal významné zlepšení účinnosti takové léčby a výrazné omezení vedlejších účinků (výzkum z roku 1999 na univerzitě na Havaji, Hirazumi a Furusawa). Z vedlejších účinků byla zaznamenána asi u 1% pacientů mírná alergická reakce. Asi u 2–5 % pacientů se objevila v průběhu užívání nevolnost, říhání, nadýmání, průjem adrobná vyrážka. V tomto případě doporučuje MUDr. Solomon snížit dávku tahitskéh noni džusu na polovinu nebo ho na několik dní zcela vynechat. Pokutm zkusit začít
 dávkovat postupně po 3 až 5 dnech od minimální dávky několik kapek ráno do vody, přes moka lžičku, čajovou lžičku, polévkovou lžíci až do dosažení dávky doporučené. Je vhodné sledovat stav a konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.


Některé vědecky dokumentované stavy (onemocnění),
u kterých byla úspěšně NONI podávána:
abscesy
alergie
bakteriální onemocnění
bolesti břicha
bolesti v krku, kašel
bolesti zad
bolesti zubů
brániční kýly
cukrovka
degenerativní onemocnění páteře
degenerativní nemoci kloubů
deprese
chronický únavový syndrom
infekce dutiny ústní a nemoci dásní
mozková mrtvice
nádorová onemocnění
nemoci ledvin a močových cest
obezita a nadváha
obnova svalového napětí po porodu
odvykání kouření, alkoholu a drogám
olupující se popraskaná kůže
onemocnění plic a hrudníku
onemocnění oční
onemocnění srdce, vysoký krevní tlak
onemocnění virového původu
paradentóza
parazitární onemocnění
popáleniny
porucha obranyschopnosti
průjmová onemocnění
roztroušená skleróza
sexuální aktivita
sjögrenův syndrom
snížení hladiny cholesterolu
tmavé skvrny na kůži, kožní záněty
tuberkulóza
úprava výživové rovnováhy
úprava funkce brzlíku
úprava spánkového režimu
úprava funkce zažívacího systému, jater, žlučníku a slinivky břišní
záněty kloubů a šlach
zlepšení kvality vlasů a nehtů
zlomeniny, poranění
zmatené myšlení
Košík  

Žádné zboží

Poštovné 0,00 Kč
DPH 0,00 Kč
Celkem 0,00 Kč

Ceny jsou s DPH

K pokladně